Masz wrażenie, że dzieci wchodzą Ci na głowę? Mówisz do nich, a one nie słuchają. A może tak bardzo skupiasz się na swoich wychowawczych obowiązkach, że zapominasz o sobie? Zapraszam Cię w podróż w głąb rodzicielstwa. Dołącz do warsztatów i zdobądź Moc Pozytywnego Wychowania!

Social Media
Dziecko rozwiązuje sudoku

Zmazywalne SUDOKU

Kiedy zauważyłam, że Mała podbiera mój telefon, żeby porozwiązywać sudoku, postanowiłam sprawić jej własne. Najpopularniejsza chyba wersja sudoku to 9 kwadratów, każdy z nich podzielony jest na 9 kwadracików, z których tylko część jest uzupełniona cyframi. Zadanie polega na tym, aby pozostałe kwadraciki uzupełnić cyframi od 1 do 9 w taki sposób, aby nie powtarzały się one w danym rzędzie, w danej kolumnie i w danym kwadracie. Można się nieraz pomylić, nie zauważyć jakiejś liczby w rzędzie i wpisać ją podwójnie. Przydałoby się ją wtedy usunąć.

Znalazłam wersję idealną – 32 dwustronne karty zmazywalne i mazak.  Ta edycja sudoku nie tylko pozwala w szybki i łatwy sposób naprawić błąd, ale też świetnie uczy wytrwałości, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Gra polecana jest dla dzieci w wieku 7-10 lat. Sprawdza się świetnie w domu i w podróży – przetestowane w praktyce 🙂

Dziecko rozwiązuje sudoku

Komentarze

Post A Comment