Masz wrażenie, że dzieci wchodzą Ci na głowę? Mówisz do nich, a one nie słuchają. A może tak bardzo skupiasz się na swoich wychowawczych obowiązkach, że zapominasz o sobie? Zapraszam Cię w podróż w głąb rodzicielstwa. Dołącz do warsztatów i zdobądź Moc Pozytywnego Wychowania!

Social Media
Zdjęcie gry Uga buga

Uga Buga – poczuj się jak król wioski

Uga Buga to gra, którą nazywam plemienną, bo można zostać królem wioski. Składa się z talii kart, na których zapisane są wyrazy jedno- lub kilkusylabowe i obrazki przedstawiające proste czynności. Z tego względu jest ona przeznaczona dla umiejących czytać. Każdy z graczy otrzymuje 3 karty, które układa przed sobą wierzchem do góry. Następnie gracz, który najlepiej udaje mamuta rozpoczyna grę i odkrywa pierwszą kartę wykładając ją na środek. Odczytuje napis i wskazuje kolejnego gracza wykrzykując „HA!”. Drugi gracz odkrywa swoją kartę i kładzie ją na środek, powtarza sylaby z pierwszej karty, napis lub czynność ze swojej karty i wskazuje kolejnego gracza. Kolejna osoba wykonuje to samo, co poprzedni gracze i dodaje swoją kartę. I tak zabawa trwa, dopóki ktoś się nie pomyli albo nie wyłoży ostatniej karty.Zdjęcie gry Uga buga

Wyrazy do powtórzenia są intrygujące (MITI, KANA, HU i tym podobne),  a czynności do wykonania zabawne (np. pokazanie języka czy puknięcie pięścią w stół), co czyni grę szczególnie ciekawą dla dzieci. Zalecana jest dla minimum 3 osób, choć u nas sprawdza się też w duecie. Aby wyzwanie było większe, można wszak rozdać po 4 czy 5 kart dla każdego z graczy, które później trzeba zapamiętać.

Gra jest poręcznie zapakowana w metalowe pudełko, a do tego:

  • trenuje pamięć,
  • ćwiczy koncentrację,
  • wywołuje napady śmiechu,
  • integruje 🙂

UGA BUGA, MITI, KANA, HA, INA, GLU, HU, CZA, UGA BUGA!

Komentarze

Post A Comment