Masz wrażenie, że dzieci wchodzą Ci na głowę? Mówisz do nich, a one nie słuchają. A może tak bardzo skupiasz się na swoich wychowawczych obowiązkach, że zapominasz o sobie? Zapraszam Cię w podróż w głąb rodzicielstwa. Dołącz do warsztatów i zdobądź Moc Pozytywnego Wychowania!

Social Media
Zdjęcie dziecka układającego tabliczkę mnożenia

Tabliczka mnożenia – drewniana układanka

Zdarzają się dni, kiedy zostaję ze starszą córką w domu. Siadamy wtedy razem i układamy harmonogram dnia. Zapisujemy, o której godzinie jemy posiłki, co każda z nas robi pomiędzy nimi, kiedy jest czas na zabawę, na lekturę, na pracę i czas wspólny. Zwykle gdy ja pracuję, Mała ma swoje zajęcia. Jednym z nich jest ćwiczenie tabliczki mnożenia. Coraz częściej pomaga jej w tym układanka, którą wyczarowała kiedyś dla Małej babcia Choinka.

Zdjęcie drewnianej układanki z tabliczką mnożenia

Gra składa się z tablicy z przegródkami oraz 81 sześcianów. Na jednej stronie sześcianu zapisane jest działanie, a na przeciwległej jego wynik. Warianty układania mogą być różne. Dziecko może wypełnić tablicę kostkami, układając je w odpowiedniej kolejności. Można także wcześniej przygotować tablicę wyłożoną kostkami z wynikami, a dziecko podaje działanie. Można to rozegrać odwrotnie – podane są działania, a dziecko oblicza wynik i sprawdza. Wszystko zależy od inwencji i preferencji dziecka.

Nauka przez zabawę to sprawdzona metoda przyswajania i utrwalania wiedzy. Zagadnienia przedstawione w ciekawej formie angażują dziecko i sprawiają, że z chęcią sięga po gry edukacyjne.

Komentarze

Post A Comment