Masz wrażenie, że dzieci wchodzą Ci na głowę? Mówisz do nich, a one nie słuchają. A może tak bardzo skupiasz się na swoich wychowawczych obowiązkach, że zapominasz o sobie? Zapraszam Cię w podróż w głąb rodzicielstwa. Dołącz do warsztatów i zdobądź Moc Pozytywnego Wychowania!

Social Media
Zdjęcie gry Monopoly Ultra Banking

Monopoly Ultra Banking

Ręka do góry, kto choć raz w życiu grał w Monopol. Od dziecka byłam wielką fanką tej gry, która dorobiła się licznych wersji. Jedną z najnowszych jest Monopoly Ultra Banking. Ogólne zasady nawiązują do pierwowzoru. Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy. Mają oni za zadanie zgromadzić jak największy majątek, kupując nieruchomości, stawiając na nich budynki. Gracze mogą także pełnić funkcje publiczne i zawodowe, z tytułu których uzyskują dodatkowe korzyści finansowe. Wygrywa ten, kto po ustalonym czasie gry będzie dysponował największym majątkiem.

Czym zatem różni się ta gra od pozostałych planszówek typu Wielki Biznes, Biznes po Polsku, Monopol czy Eurobiznes. O tym dowiedziałam się od Małej, której marzyła się gra z…. terminalem płatniczym. Tak, w Monopoly Ultra Banking nie ma banknotów, a graczom rozdaje się karty kredytowe. Wszystkie zdarzenia, w których gracz musi ponieść opłatę lub przyjąć wpłatę rejestrowane są na jego karcie. Na zakończenie gry wprowadza się karty do terminala, który oblicza, kto uzyskał najwyższy wynik.

Monopoly Ultra Banking stał się jedną z naszych ulubionych gier rodzinnych. Gra w nią Mała, ja, mąż, Bunia i – prawdę mówiąc – wszyscy, którzy znajdą się w zasięgu. To dla nas fajny wspólny czas.

Zdjęcie gry Monopoly Ultra Banking

1 Comment
  • Pingback:Eurobiznes – Pozytywne Wychowanie
    Posted at 19:30h, 12 grudnia Odpowiedz

    […] Producent poleca grę dla dzieci w wieku od 14 lat, jednak mogę potwierdzić, że już 7-latki są w stanie świetnie się przy niej bawić. Gra pomaga także stawiać pierwsze kroki w rozumieniu wartości pieniądza, inwestowaniu, a nawet utrwala umiejętność dodawania i odejmowania. A gdy te ostatnie zostaną opanowane, można „przesiąść się” na transakcje bezgotówkowe w Monopoly Ultra Banking (o czym możesz przeczytać tu) […]

Post A Comment