Masz wrażenie, że dzieci wchodzą Ci na głowę? Mówisz do nich, a one nie słuchają. A może tak bardzo skupiasz się na swoich wychowawczych obowiązkach, że zapominasz o sobie? Zapraszam Cię w podróż w głąb rodzicielstwa. Dołącz do warsztatów i zdobądź Moc Pozytywnego Wychowania!

Social Media

Darina Asiedu

MAMA, EDUKATORKA, MIŁOŚNICZKA RODZICIELSTWA BLISKOŚCI, SAMOREGULACJI I POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

Cześć!

Mam na imię Darina i pomagam rodzicom tworzyć wartościowe relacje z dziećmi 🙂 Z wykształcenia jestem socjologiem i choć mówi się, że nie pracuję w zawodzie, to w gruncie rzeczy multum umiejętności zdobytych podczas studiów wykorzystuję na co dzień od początku mojej drogi zawodowej.

Jestem miłośniczką idei Rodzicielstwa Bliskości, Samoregulacji i  Pozytywnej Dyscypliny. Wierzę, że te trzy podejścia łączą się ze sobą i pomagają z radością odnajdywać się wśród codziennych wychowawczych wyzwań.

 

W 2017 roku zostałam Certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, a później ukończyłam także kurs Certyfikowanego Edukatora Wczesnego Dzieciństwa (2019) oraz Certyfikowanego Edukatora Pozytywnej Dyscypliny w Klasie (2020) z akredytacją Positive Discipline Association. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach z zakresu budowania relacji pomiędzy dzieckiem a dorosłym, rozumienia emocji, wspierania rozwoju dziecka, Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz Uważności (Mindfulness), m.in. „Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii”, „Od podstaw do zrozumienia. Cykl warsztatów wprowadzających w oparciu o komunikację empatyczną”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Aktualnie jestem w trakcie kursu „Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów” oraz „Szkoła Konsultacji” prowadzonego przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk.

 

Najbardziej jestem mamą dwóch córek – przedszkolaka i nastolatki, a to istna „mieszanka wybuchowa” 😉 Każdego dnia dostarczają mi wyzwań i mnóstwo inspiracji do bycia wspierającym i szanującym rodzicem.

 

Blog to pomysł, który rozwijał się we mnie bardzo długo. Wstyd napisać, że ten czas można mierzyć w latach. Dzisiaj wiem, że kiełkował od momentu, gdy więcej czasu spędzałam z moją pierworodną niż z dorosłymi. Z przystankami po drodze, kilkoma gorzkimi lekcjami i dostrzeganiem najdrobniejszych sukcesów wychowawczych, mogę dzisiaj powiedzieć, że jestem na dobrej drodze do przekazania moim dzieciom Wartości przez duże „W”.

Znajdziecie tu:

  • artykuły dotyczące sposobów wychowywania dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości, self-reg i pozytywnej dyscypliny (Blog),
  • informacje o kursach i warsztatach dla rodziców i opiekunów (Kursy i warsztaty)

Zapraszam Cię w świat Pozytywnego Wychowania

Darina Asiedu

Odbyte kursy

Edukator Rodziców

ECE Wczesne dzieciństwo

Edukator w klasie