Monopoly Ultra Banking

with 1 komentarz

Ręka do góry, kto choć raz w życiu grał w Monopol. Od dziecka byłam wielką fanką tej gry, która dorobiła się licznych wersji. Jedną z najnowszych jest Monopoly Ultra Banking. Ogólne zasady nawiązują do pierwowzoru. Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy. Mają oni za zadanie zgromadzić jak największy majątek, kupując nieruchomości, stawiając na nich budynki. Gracze mogą także pełnić funkcje publiczne i zawodowe, z tytułu których uzyskują dodatkowe korzyści finansowe. Wygrywa ten, kto po ustalonym czasie gry będzie dysponował największym majątkiem.

Czym zatem różni się ta gra od pozostałych planszówek typu Wielki Biznes, Biznes po Polsku, Monopol czy Eurobiznes. O tym dowiedziałam się od Małej, której marzyła się gra z…. terminalem płatniczym. Tak, w Monopoly Ultra Banking nie ma banknotów, a graczom rozdaje się karty kredytowe. Wszystkie zdarzenia, w których gracz musi ponieść opłatę lub przyjąć wpłatę rejestrowane są na jego karcie. Na zakończenie gry wprowadza się karty do terminala, który oblicza, kto uzyskał najwyższy wynik.

Monopoly Ultra Banking stał się jedną z naszych ulubionych gier rodzinnych. Gra w nią Mała, ja, mąż, Bunia i – prawdę mówiąc – wszyscy, którzy znajdą się w zasięgu. To dla nas fajny wspólny czas.

Zdjęcie gry Monopoly Ultra Banking

Follow Darina Makiewicz-Asiedu:

Z wykształcenia - socjolog, z doświadczenia - bankowiec, z miłości - mama dwóch córek, które każdego dnia uczą mnie jak nie zwariować.